Boli cię brzuch po alkoholu ? Uważaj !

Większość ludzi doświadczyła tego, w pewnym momencie, i może to trwać długo. Na szczęście, ból zazwyczaj ustępuje w ciągu dnia lub dwóch. Ale jeśli ból brzucha jest przewlekły lub nawracający, należy zwrócić się o pomoc medyczną. W niektórych przypadkach może być nawet konieczne całkowite zaprzestanie picia, co może być trudne.

Jeśli dużo pijesz, być może doświadczyłeś bólu brzucha po spożyciu alkoholu. Jest to częsty objaw alkoholowego zapalenia błony śluzowej żołądka, stanu, w którym dochodzi do uszkodzenia wyściółki żołądka. Jeśli kiedykolwiek miałeś kaca, wiesz, że twój żołądek jest dużą częścią tego doświadczenia. Ból ten jest często spowodowany stanem zwanym alkoholowym zapaleniem żołądka, który wpływa na błonę śluzową wyściełającą żołądek. Może ono rozpocząć się nagle lub rozwijać się z czasem.

Jeśli masz ból żołądka po spożyciu alkoholu, ważne jest, aby jak najszybciej odwiedzić lekarza. Być może cierpisz na ostre zapalenie trzustki, które jest stanem potencjalnie zagrażającym życiu, wynikającym ze spożywania zbyt dużej ilości alkoholu. Stan ten jest spowodowany utratą przez żołądek warstwy śluzu, przez co staje się on bardziej wrażliwy na trawienie. Powoduje to powstawanie wrzodów żołądka, które są bolesnymi, otwartymi ranami w wyściółce żołądka. W takim przypadku może być potrzebna transfuzja krwi lub inne inwazyjne zabiegi.

Image by Michal Jarmoluk from Pixabay

Dodaj komentarz