Co pomaga na swędzenie skóry ?

Najczęstszym i najtańszym domowym środkiem na swędzenie skóry jest oczar wirginijski. Jest on pozyskiwany z kory krzewu oczaru wirginijskiego i jest łatwo dostępny w aptekach. Jeśli nie masz dostępu do rośliny, możesz przygotować go w domu. Zagotuj pół kilograma gałązek w dwóch galonach wody. Zastosuj ostudzoną mieszaninę do dotkniętego obszaru i pozostawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu, delikatnie przetrzyj dotknięty obszar czystym wacikiem, aby złagodzić podrażnienia.

Jednym z najtańszych środków na swędzenie skóry jest wazelina. Nie zawiera ona żadnych substancji chemicznych i koi skórę, co pomaga zmniejszyć swędzenie. Jest również niedroga. Innym skutecznym domowym środkiem na swędzącą, łuszczącą się skórę jest cytryna. Jest ona bogata w witaminę C i właściwości wybielające. Zawiera również olejek lotny, który drętwieje i pomaga łagodzić stany zapalne. Spróbuj nałożyć pastę bezpośrednio na dotknięte obszary.

Aby uzyskać jeszcze szybszą ulgę, zastosuj chłodne, wilgotne okłady na dotknięty obszar. Kremy i balsamy lecznicze są również skuteczne w leczeniu swędzenia. Należy jednak unikać wielokrotnego zwilżania, ponieważ powoduje to wysuszenie dotkniętego obszaru. Możesz również spróbować dodać łyżeczkę płatków owsianych do chłodnej kąpieli, aby złagodzić swędzenie. Produkty z płatków owsianych są powszechnie dostępne w sklepach. Soda oczyszczona jest również dobrą alternatywą dla mydła.

Miód jest doskonałym środkiem nawilżającym. Jego właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne pomagają utrzymać skórę suchą i wolną od swędzenia. Możesz podgrzać trochę miodu w mikrofalówce i nałożyć go na dotknięty obszar. Po prysznicu możesz również spróbować nałożyć oliwę z oliwek na dotknięty obszar. Może to zatrzymać wilgoć w skórze. Oprócz miodu, oliwa z oliwek może również pomóc. Jeśli objawy są poważne, możesz nałożyć oliwę z oliwek na dotknięty obszar.

W przypadku swędzenia skóry spowodowanego wysypką, spróbuj zastosować lód lub zimną wodę. Oba te rozwiązania mogą zmniejszyć podrażnienie poprzez zmniejszenie obrzęku dotkniętego obszaru. Stosowanie chłodnej kąpieli z płatkami owsianymi również zapewni efekt kojący i chłodzący. Pasta z sody oczyszczonej może być również stosowana na swędzący obszar, aby go uspokoić. Różne domowe sposoby na swędzenie skóry są dostępne, aby pomóc Ci złagodzić ten swędzący stan.

Najskuteczniejsze domowe sposoby na swędzącą skórę to stosowanie oleju sezamowego i octu jabłkowego. Co więcej, możesz zmieszać jedną część octu jabłkowego z dwiema częściami wody. Następnie nałóż tę mieszaninę na dotknięty obszar. Pozostaw na około 15 minut, a zobaczysz różnicę! Alternatywnie, możesz nawet zmieszać trochę octu jabłkowego z wodą do kąpieli. Pomoże to zrównoważyć poziom pH w skórze i zmniejszyć swędzenie i podrażnienie.

Image by 坤 张 from Pixabay

Dodaj komentarz