Jak odblokować klawisz Num Lock

Jeśli chcesz wpisywać liczby na swoim komputerze, to powinieneś nauczyć się odblokowywać klawiaturę numeryczną. Jest to szczególnie przydatne, gdy pracujesz na arkuszach kalkulacyjnych. Klawisz Num Lock włączy twoją klawiaturę i uniemożliwi pisanie liter lub cyfr. Na szczęście możesz wyłączyć Num Lock, przytrzymując klawisz Shift na klawiaturze. Można też użyć klawisza Fn, aby przełączyć dopasowywanie koloru tekstu.

W niektórych laptopach klawisz NmLk znajduje się po lewej stronie. Klawisz FN, który również znajduje się po prawej stronie, włącza wskaźnik. W komputerach Mac można użyć klawisza Shift-Delete do włączenia lub wyłączenia klawiszy numerycznych. Jeśli masz komputer stacjonarny, możesz nacisnąć Shift-Delete, aby wyłączyć blokadę numeryczną. Aby wyłączyć numlock na notebooku, naciśnij Fn+F7 lub Insert.

Aby wyłączyć numpad, przejdź do menu Apple i wybierz Alternatywne metody sterowania. Tutaj wyłącza się funkcję Pointer Control. W przeciwnym razie nie będziesz mógł wprowadzać danych. Po wyłączeniu klawiszy myszy, powinieneś przejść do aplikacji Ustawienia na komputerze Mac i je wyłączyć. Następnie włącz klawisze Num Lock i spróbuj wprowadzić dane. Jeśli to nie zadziała, powinieneś wyłączyć NumLock i spróbować użyć innych klawiszy klawiatury do wprowadzania danych.

Image by succo from Pixabay

Dodaj komentarz