Jak uniknąć przetłuszczani się włosów ?

Istnieje kilka sposobów, aby uniknąć przetłuszczania się włosów, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo jest to zrobić. Może Ci się wydawać, że stosowanie odżywki pogorszy problem, ale w rzeczywistości działa to wręcz przeciwnie. Zamiast tego, odżywka sprawia, że włosy stają się jeszcze bardziej tłuste, co rekompensowane jest większą ilością oleju. Najważniejszym krokiem do uniknięcia przetłuszczania się włosów jest ich częste mycie. Jeśli masz szczególnie tłustą skórę głowy, najlepszym rozwiązaniem może być codzienne mycie.

Używanie szamponu oczyszczającego jest również pomocne w unikaniu tłustego wyglądu. Produkty te zostały opracowane w celu usunięcia nagromadzonych osadów, w tym ciężkich odżywek i produktów do stylizacji. Szampon, który jest ich pozbawiony, może być również korzystny, ponieważ włosy mogą zatrzymywać ślady oleju. Możesz również spróbować zwiększyć spożycie witamin z grupy B, ponieważ są one skorelowane z produkcją sebum. Przyjmowanie codziennych suplementów witaminowych i mineralnych to świetny sposób, aby zapobiec przetłuszczaniu się włosów.

Dieta zawierająca dużo oleju może powodować przetłuszczanie się włosów. Ważne jest także unikanie czapek, gdyż nie stanowią one długoterminowego rozwiązania. Natomiast noszenie szalika lub bandany pozwala na przepływ powietrza i zapobiega gromadzeniu się produktu. Innym sposobem na zapobieganie przetłuszczaniu się włosów jest stosowanie suchego szamponu. Produkty te nie tylko odświeżają włosy, ale także wchłaniają nadmiar olejków w skórę głowy.

Używanie szamponu klarującego może pomóc Twoim włosom stać się mniej tłustymi. Pozwoli to na usunięcie nagromadzonych osadów powstałych w wyniku stosowania ciężkich odżywek i szamponów. Dodatkowo, niektóre fryzury można ukryć stosując żel klarujący lub bandanę. Ulizana fryzura z żelem może ukryć tłustą skórę głowy i dodać włosom blasku. Możesz także użyć suchego szamponu w połączeniu z techniką suszenia, aby zapobiec dalszemu gromadzeniu się oleju.

Innym sposobem na zapobieganie przetłuszczaniu się włosów jest unikanie nadmiernego mycia. Spowoduje to, że Twoje włosy będą produkować nadmiar oleju, co sprawi, że będą wyglądać na tłuste. Ponadto, powinnaś również unikać kapeluszy, gdyż blokują one przepływ powietrza i sprawiają, że Twoja głowa wygląda na tłustą. Wreszcie, kapelusz może nie być najlepszym rozwiązaniem dla Twoich falowanych włosów. Jeśli masz kapelusz, załóż bandanę lub szalik, który umożliwia cyrkulację powietrza i niewielki przepływ powietrza, w przeciwnym razie powinnaś użyć kapelusza.

Istnieje wiele powodów, dla których włosy mogą się przetłuszczać. Wynika to głównie ze zmieniających się pór roku i klimatu. Gruczoły łojowe w skórze głowy pracują w nadgodzinach, aby chronić Ciebie i Twoje włosy przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń. Dlatego też, dobrym pomysłem jest stosowanie szamponu oczyszczającego. Pomoże on również włosom zatrzymać olej, który już produkują. Odpowiedni szampon oczyści Twoje włosy z nadmiaru oleju, ale nadal może powodować, że skóra głowy będzie wyglądać na tłustą.

Image by StockSnap from Pixabay

Dodaj komentarz