Jak wyeliminować kwas moczowy, czego nie jeść ?

Prostym sposobem na kontrolowanie poziomu kwasu moczowego jest wyeliminowanie z diety pokarmów, które go powodują. Rafinowane cukry, takie jak biały chleb, makaron i napoje gazowane podnoszą poziom cukru we krwi i prowadzą do zwiększenia ilości kwasu moczowego. Wypijanie wystarczającej ilości płynów jest niezbędne, aby wypłukać toksyny z organizmu i utrzymać ciało w zdrowiu. Noś przy sobie butelkę z wodą przez cały czas i ustaw przypomnienie w telefonie, aby pić co najmniej 8 szklanek wody każdego dnia.

Jedzenie większej ilości owoców i warzyw to kolejny dobry sposób, aby pomóc wypłukać nadmiar kwasu moczowego w organizmie. Owoce i warzywa, takie jak banany i owies są bogate w błonnik i sprawią, że poczujesz się pełna i zadowolona. Te pokarmy pomogą również oczyścić krew i sprawią, że poczujesz się lepiej. Możesz je znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością lub na lokalnym rynku. Te pokarmy sprawią, że poczujesz się lepiej i utrzymają poziom kwasu moczowego na rozsądnym poziomie.

Nasiona selera są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-6 i mają właściwości moczopędne. Mogą one stymulować nerki do wypłukiwania kwasu moczowego. Spożywaj dużo nasion selera, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Pomagają one również alkalizować krew i zmniejszać stany zapalne w organizmie. W rezultacie są to świetne naturalne sposoby na obniżenie poziomu kwasu moczowego. Więc upewnij się, że masz szklankę octu jabłkowego cydru pod ręką przez cały czas.

Domowym lekarstwem na kwas moczowy jest ocet jabłkowy. Po prostu wymieszaj jedną łyżkę stołową octu z jabłek w szklance wody i pij codziennie. Ten naturalny środek odtruwający może obniżyć poziom kwasu moczowego w Twoim organizmie. Zawiera on również kwas jabłkowy, który pomaga rozbić kwasy moczowe we krwi. Na koniec, powinieneś jeść jedno jabłko dziennie, aby pomóc w schorzeniach urologicznych.

Oprócz picia dużej ilości wody, ocet jabłkowy jest kolejnym świetnym domowym środkiem na kwas moczowy. Możesz zmieszać jedną łyżkę stołową octu jabłkowego z szklanką wody każdego dnia, aby pomóc nerkom wypłukać kwas moczowy z organizmu. Możesz również jeść jabłka codziennie, aby utrzymać zrównoważony poziom pH w organizmie. Upewnij się, że jesz co najmniej jedno jabłko dziennie. Ponadto, należy unikać alkoholu i nadmiernie przetworzonej żywności.

Dieta bogata w błonnik może pomóc obniżyć poziom kwasu moczowego. Spożywanie nasion selera, na przykład, jest doskonałą opcją. Nasiona są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-6 i zawierają właściwości moczopędne, które mogą pomóc nerkom w wypłukiwaniu kwasu moczowego. Poprawia również Twój układ odpornościowy i wspiera zdrowy układ trawienny. Oprócz diety bogatej w błonnik, możesz również włączyć do niej pokarmy bogate w witaminę C.

Image by silviarita from Pixabay

Dodaj komentarz