Nieznane domowe sposoby na ból głowy

Owoce mogą pomóc złagodzić ból i zmniejszyć głód, ale niekoniecznie wyleczą ból głowy. Zamiast tego, owoce mogą zmniejszyć stres i nawodnić cię, co jest ważne dla ludzi, którzy cierpią z powodu bólu głowy. Oto kilka innych domowych środków zaradczych na migrenę: Możesz również wziąć kąpiel w ciepłej wodzie i wymoczyć stopy. Chłodny okład przyniesie ulgę w bólu migrenowym, dlatego ważne jest, aby zrobić to natychmiast.

Innym domowym lekarstwem na ból głowy jest picie wody. Dodanie kilku kropli olejku lawendowego do wrzącej wody może pomóc złagodzić objawy bólu głowy. Bazylia jest powszechnie dostępna w Indiach i jest uważana za roślinę kultową. Ma ona właściwości lecznicze i może być spożywana w celu leczenia bólu głowy. Herbata może również złagodzić odwodnienie, które jest jedną z przyczyn migreny. Może również zmniejszyć opuchliznę oczu.

Rozgniecione goździki rozcieńczone olejem kokosowym mogą być również stosowane jako domowy środek na ból głowy. Olejki eteryczne w tych przyprawach są skuteczne w łagodzeniu bólów głowy typu napięciowego. Aby użyć tego środka, po prostu zmiażdż goździk i pocieraj nim czoło lub skronie. Może to również pomóc w łagodzeniu napięciowych bólów głowy. Stosowany na skronie może być bardzo pomocny w łagodzeniu bólu spowodowanego zatkaniem zatok.

Innym sposobem na złagodzenie bólu głowy jest przyłożenie zimnego okładu na dany obszar. Przyłożenie torebki z mrożonym groszkiem lub szmatki pokrytej lodem również pomoże złagodzić ból. Możesz również spróbować octu jabłkowego lub jabłek, które są bogate w przeciwutleniacze i błonnik. Oba te zabiegi są naturalnymi sposobami na złagodzenie bólu głowy i mogą pomóc Ci uniknąć leków bez recepty.

Dodanie bazylii do filiżanki gorącej wody jest uniwersalnym rozwiązaniem. Kilka plasterków tego zioła można położyć na skroniach lub czole, aby złagodzić ból. Łyżeczka soku z imbiru w filiżance ciepłej wody szybko złagodzi ból głowy, a niewielka ilość mięty złagodzi nudności i wymioty. Stosowanie ziół takich jak imbir może być bardzo korzystne w przypadku bólu głowy. Jeśli zioło ma właściwości przeciwzapalne, może zmniejszyć stan zapalny naczyń krwionośnych w głowie.

Biorąc gorącą kąpiel może złagodzić napięcie i uspokoić swoje ciało. Umieszczenie torebki z mrożonymi warzywami w ściereczce do prania to kolejny świetny domowy środek na migrenę. Alternatywnie, na głowę można nałożyć worek z gorącą wodą owinięty lodem. Ciepła kąpiel rozluźni napięte mięśnie i zmniejszy ból. Ciepły prysznic również złagodzi ból głowy. Ciepło pomoże Ci skupić się na bólu i pomoże Ci lepiej spać.

Image by silviarita from Pixabay

Dodaj komentarz