Opuchnięte palce u nóg, co to może być, jakie przyczyny ?

Jeśli cierpisz z powodu spuchniętych palców u stóp, musisz natychmiast uzyskać właściwą pomoc medyczną. Spuchnięte palce u stóp mogą być oznaką niewydolności serca lub innych poważnych schorzeń, a jeśli nie będą leczone, mogą rozprzestrzenić się na resztę ciała, a nawet doprowadzić do niewydolności narządów. Dlatego ważne jest, aby uzyskać pomoc medyczną dla spuchniętych palców u stóp tak szybko, jak to możliwe. Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, zadzwoń na pogotowie i natychmiast poproś o pomoc. Jeśli obrzęk palców jest poważny, lub jeśli nie ustępuje, należy udać się do lekarza.

Spuchnięte palce u stóp są spowodowane przez gromadzenie się płynu w palcu. Obrzęk stopy określany jest mianem obrzęku i może być tymczasowy lub stały, w zależności od przyczyny. W łagodnych przypadkach, obrzęk palców może wystąpić z powodu długotrwałego siedzenia lub stania. W cięższych przypadkach może on być spowodowany złamaniem kości, niewydolnością serca, a nawet zapaleniem stawów.

Chociaż przyczyna obrzęku palców u stóp może być trudna do zidentyfikowania, istnieje kilka powszechnych schorzeń, które mogą prowadzić do tego problemu. Jednymi z najczęstszych przyczyn są urazy i powtarzające się czynności. Jeśli cierpisz z powodu spuchniętych palców u stóp, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Twoje zdrowie zależy od Twojego leczenia. Jeśli nie jesteś pewien, możesz skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem w celu diagnozy i leczenia.

Jeśli doświadczasz opuchlizny palców u stóp, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest szukanie pomocy medycznej. Powinieneś usunąć całą biżuterię z tego obszaru. Pomoże to złagodzić ból, ale ważne jest, aby unikać wszelkich działań, które mogą powodować ból. Poza tym, usunięcie biżuterii pomoże zapobiec infekcji, jak również zmniejszyć ryzyko zakażenia bakteryjnego. Po znalezieniu przyczyny spuchniętego palca u nogi, należy spróbować odpocząć przez jakiś czas.

Jeśli palce u stóp są spuchnięte z powodu urazu, możesz natychmiast odstawić leki i spróbować zmniejszyć obrzęk poprzez odpoczynek. Jeśli opuchlizna jest spowodowana chorobą podstawową, należy nosić pończochy podtrzymujące, aby zmniejszyć nacisk na nogę. Pomogą one zapobiec gromadzeniu się płynu. Można je kupić w większości drogerii. Aby zmniejszyć ból, należy ograniczyć spożycie soli i płynów. Lekarz może przepisać lek moczopędny, który pomoże wypłukać nadmiar płynu z organizmu.

Złamanie kości jest najczęstszą przyczyną opuchniętych palców u stóp. Zwykle dochodzi do niego po wypadku i może powodować siniaki następnego dnia. Złamania stresowe są również powszechne i często są bolesne i powinny być natychmiast leczone. Jeśli uraz jest poważny, najlepiej zadzwonić na pogotowie. Ból może być przypisany do złamania kości lub może to być złamanie naprężeniowe.

Image by andreas160578 from Pixabay

Dodaj komentarz