Written by 12:21 pm Porady

Jak pogodzić się z rodzicami po kłótni?


Kłótnia z rodzicami nigdy nie jest łatwa. Ale nie musi być szkodliwa. Możesz pomóc uzdrowić swoje relacje, rozmawiając o tym, rozwiązując problemy i poświęcając trochę czasu dla rodziny

Dobrym początkiem jest regularne wyrażanie swojej miłości i przywiązania do rodziców. To może wydawać się prostym gestem. Ale to przechodzi długą drogę w kierunku pomagania im zrozumieć twoją perspektywę i docenić ich rolę w twoim życiu.

Porozmawiaj o tym.

Rozmowa podczas kłótni może być trudna. Pomocne może być jednak staranie się, aby rozmowa była spokojna. Niech rodzice wiedzą, że jesteś gotowy / gotowa razem pracować nad problemem.

Łatwiej będzie wam zobaczyć punkt widzenia drugiej strony, jeśli oboje będziecie mogli o tym porozmawiać. Będzie to również sposób na opanowanie złości i uspokojenie się.

Rozpoczęcie rozmowy od przeprosin jest zawsze dobrym pomysłem. Pomoże to Tobie i Twojej rodzinie zacząć się rozumieć.

Zrób jakąś przerwę.
Potrzebujecie czasu, aby ochłonąć po walce. Może to być w formie ćwiczeń, spaceru lub rozmowy z innym członkiem rodziny.

Przerwa to dobry sposób, aby dać zarówno tobie, jak i rodzenie trochę miejsca na obiektywne przemyślenie sytuacji. Pomoże to wam w ponownej ocenie sytuaci i sposobów naprawienia szkody.

Spróbuj dojść do tego, co spowodowało kłótnię. Pomoże to zapobiec przyszłym argumentom z eskalacji.

Zaproponuj wspólną wycieczkę.
Zebranie rodziców na wycieczkę czy spacer to jeden z najlepszych sposobów na pogodzenie skłóconego gospodarstwa domowego. Czy to rodzinne wakacje, czy weekend, czy nawet spacer w parku. Nie będziesz tego żałować.

Przypomnij swoim rodzicom, jak bardzo ich kochasz.
Będzie to świetny sposób, aby ponownie połączyć się z nimi i utrzymać ich blisko. Niezależnie od formy przypominanie rodzicom o tym, jak bardzo ich kochasz, pomoże.

Przypomnij swoim rodzicom, jak ważni są dla ciebie. Pokaż im, jak bardzo doceniasz ich pomoc i wsparcie.

Robienie rzeczy z rodzicami, które lubią, to kolejny sposób na pokazanie im, jak bardzo ci zależy.

Możesz również prowadzić z nimi rozmowy o rzeczach, które mogą ich interesować, takich jak ich hobby lub nawet Twoje własne życie.

Zaproponuj gry planszowe do wspólnego grania.
Zasugeruj rodzinną grę planszową, jeśli szukasz sposobu na zbliżenie wszystkich do siebie po walce. Te gry pomogą Tobie i Twoim rodzicom zbliżyć się na nowo. I na pewno będą zabawą dla wszystkich.

Image by Tumisu from Pixabay

(Visited 55 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl