Written by 6:14 pm Wyróżnione

Najnowsze wiadomości z Poznania: turyści są zakochani w tym mieście!

Stolica Wielkopolski od lat słynie z przepięknego rynku i słynnych koziołków. Jednym z jej najbardziej popularnych przysmaków są rogale świętomarcińskie. Mieszkańcy są serdeczni i uprzejmi. Nic więc dziwnego, że Poznań przoduje w rankingach polskich miast pod względem najchętniej odwiedzanych przez turystów. Mowa zarówno o rodzimych, jak i tych zagranicznych. Sprawdźmy więc, co jeszcze się do tego przyczynia. Dlaczego Poznań powinien być obowiązkowym punktem na mapie turystycznej każdego Polaka?

1) Informacje z Poznania: dlaczego warto odwiedzić to jedno z najpiękniejszych polskich miast
2) Wiadomości Poznań: miasto staje się obiektem westchnień turystów

Informacje z Poznania: dlaczego warto odwiedzić to jedno z najpiękniejszych polskich miast

Poznań jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Z roku na rok bije rekordy popularności zarówno wśród rodzimych turystów, jak i zagranicznych. Nic w tym dziwnego. Jak donoszą najnowsze informacje z Poznania podawane w mediach, są oni zakochani w tutejszym klimacie, jedzeniu i lokalnych przysmakach (w tym rogalach świętomarcińskich) oraz gościnności mieszkańców. Osoby różnych narodowości odwiedzają stolicę wielkopolski nie tylko w sobotę czy niedzielę, ale także dni powszednie.

Wśród licznych atrakcji, jakie oferuje Poznań warto wymienić między innymi Dzielnicę Cesarską i Park Cytadela. Na mapie wycieczki po tym jakże pięknym mieście warto również uwzględnić budynek Teatru Wielkiego, który przepięknie prezentuje się między innymi od strony Parku Mickiewicza. Przywodzi na myśl rzymskie świątynie, a fontanna znajdująca się w parku przed nim dodaje mu animuszu i niesamowitego klimatu. Kolejnym punktem na turystycznej mapie powinien być Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz budynek Zamku Cesarskiego. Za jego budowę odpowiada ostatni cesarz niemiecki i król Prus Wilhelm II. Na uwagę zasługuje również Pomnik kryptologów, jak i Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego czy też Wzgórze św. Wojciecha z kościołem św. Wojciecha czy Pomnikiem Armii Poznań. Koniecznie należy również odwiedzić Stary Rynek – trzeci największy w naszym kraju.

Wiadomości Poznań: miasto staje się obiektem westchnień turystów

Poznań położony jest w samym sercu Wielkopolski i co roku przyciąga turystów nie tylko z kraju, ale również Europy i świata. Staje się on coraz bardziej popularnym kierunkiem na city-break. W mieście można skorzystać z wielu atrakcji, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom historii, jak i aktywnego wypoczynku.

W sezonie letnim Poznań i jego okolice stają się prawdziwą gratką dla rowerzystów. Znajdziemy tam wiele kilometrów nowoczesnych tras rowerowych, którymi można przemierzać najpiękniejsze zakątki stolicy Wielkopolski. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest oczywiście Jezioro Maltańskie, które tętni życiem nie tylko w miesiącach wakacyjnych, ale także wiosną, jesienią, a nawet zimą!

Poznań słynie ze swojej bogatej oferty kulturalnej. Co roku odbywa się tutaj wiele cyklicznych imprez, w tym festiwale filmowe. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także różnego rodzaje wydarzenia muzyczne czy sportowe o randze międzynarodowej. Nie można także zapomnieć o rogalach świętomarcińskich, których po prostu trzeba spróbować przynajmniej raz w życiu będąc w Poznaniu.

Przed wybraniem się na wycieczkę do Poznania warto być na bieżąco z najświeższymi informacjami z tego regionu. W tym celu warto śledzić wiadomości z Poznania, najlepiej z najbardziej wiarygodnych źródeł newsów w jednym miejscu. W serwisie znajdziemy te najważniejsze, dzięki którym wizyta w stolicy Wielkopolski stanie się jeszcze bardziej wartościowa. Warto śledzić także te informacje, które serwuje telewizja lokalna.

Źródło: freepik

Artykuł partnera

(Visited 129 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl