Geowłóknina drogowa stanowi doskonałe zabezpieczenie drogowej konstrukcji. Od chodników czy ścieżek ogrodowych, poprzez podjazd, aż po drogi dojazdowe i parkingi – odpowiednio dobrany materiał to gwarancja trwałości inwestycji. Dzięki właściwej geowłókninie drogowej możesz skutecznie zabezpieczyć każdą drogę.
Jaką geowłókninę drogową warto wybrać?
Jeśli zależy Ci na wysokiej wytrzymałości, a także na skutecznym zabezpieczeniu drogi na wiele lat, to najlepszym rozwiązaniem będzie geowłóknina polipropylenowa. Dlaczego? Wytrzymałość tego materiału prawie czterokrotnie przewyższa wytrzymałość geowłóknin poliestrowych. Dzięki temu nie musisz inwestować w częste naprawy konstrukcji drogowych. Geowłókninę pp znajdziesz u popularnego dostawcy Geowłóknina Drogowa
Geowłóknina wykonana z polipropylenu to również gwarancja ponadprzeciętnej trwałości – nawet do 100 lat. Właśnie dlatego wybór geowłókniny pp jest tak opłacalny.
Jak dobrać geowłókninę polipropylenową pod drogę?
Geowłókniny pp różnią się między sobą określoną wytrzymałością materiału na rozciąganie. Dlatego dobierając materiał polipropylenowy pod drogę, zwróć uwagę na ten parametr (wytrzymałość na rozciąganie określana w kN/m2).
Wytrzymałość na rozciąganie należy dopasować do rodzaju inwestycji. W przypadku drogi prywatnej geowłóknina powinna charakteryzować się wytrzymałością od 9 kN/m2 do 16 kN/m2. Jak wybrać odpowiedni materiał?
Przy doborze geowłókniny pod budowę drogi konieczne jest również uwzględnienie rodzaju wykorzystywanego kruszywa. Zamierzasz użyć piasku czy gruzu? A może planujesz wykorzystać chudy beton lub kliniec? To właśnie typ kruszywa decyduje o wyborze odpowiednio wytrzymałego materiału. Oczywiście poza typem kruszywa należy zwrócić uwagę również na grubość kładzionej warstwy. Przykład? Jeśli wykorzystujesz gruz o warstwie od 15 do 25 cm, to pod budowę drogi prywatnej wystarczy geowłóknina polipropylenowa 12 kN/m2.
Jak upewnić się, że wybrana geowłóknina będzie odpowiednia?
W dużej mierze sprawa wygląda następująco: ile typów realizacji drogowych i możliwych grubości warstwy, tyle możliwych rozwiązań. Dlatego przed zakupem geowłókniny polipropylenowej warto skonsultować się z dystrybutorem materiału.
Doświadczony dystrybutor pomoże Ci dobrać geowłókninę pod budowę Twojej drogi. Powodzenia!