Written by 12:45 pm Porady

Chlorella a odchudzanie: czy może pomóc schudnąć?

Jak ta roślina może sprawić, że proces odchudzania będzie przebiegał sprawniej? Sprawdzamy, na czym polega jej sekret.

Co to jest chlorella i jaka jest jej rola w organizmie człowieka?

Chlorella to kolejna propozycja z listy superfoods. Pozyskiwana jest w Korei Południowej i należy do gatunku alg słodkowodnych. Niemcy już w trakcie I Wojny Światowej korzystali z dobroczynnych właściwości chlorelli. Jej sekretem jest zawartość chlorofilu. Stąd pochodzi nazwa tej rośliny, a także jej zielony kolor. Czy jednak organizm ludzki potrzebuje do czegokolwiek chlorofilu?

Owszem. Przyspiesza on produkcję hemoglobiny, przyspieszając przepływ krwi, ułatwia jej transport cennych składników do wszystkich komórek ciała. W efekcie wspiera ich regenerację oraz spowalnia procesy starzenia się, przyspiesza gojenie się ran, wykazuje właściwości przeciwzapalne, wspiera pracę jelit, usprawniając trawienie i przemianę materii.

Poza chlorofilem chlorella stanowi także bogate źródło witamin. Znajdziemy w niej wit. A, C, D, B7 i biotynę, B12, a także kwas foliowy, dużą ilość błonnika.

Chlorella jako wsparcie w odchudzaniu

Rola chlorelli w procesie odchudzania jest niezwykle duża. Przede wszystkim pobudza ona pracę jelit, sprawia, że pokarmy trawione są znacznie szybciej. Zawarty w niej błonnik zmniejsza łaknienie na słodycze i cukier, a ten, jak wiadomo nie jest zalecany, nie tylko w przypadku osób dbających o linię, ale wszystkich, którym zależy na utrzymaniu swojego organizmu w zdrowej kondycji. Chlorella wykazuje również właściwości wiązania toksyn oraz metali ciężkich, co ułatwia ich usuwanie.

Dodatkowym atutem chlorelli jest obniżanie poziomu hormonu stresu. Dzięki temu organizm lepiej sobie radzi z rozkładaniem tłuszczów, rezygnując z nadmiernego magazynowania ich na sytuację awaryjną.

Dzięki chlorelli nie musisz się obawiać napadów wilczego głodu ani nieodpartej chęci na coś słodkiego. To znacząco ułatwia, pozostanie przy swoim dietetycznym jadłospisie, bez żadnych wpadek.

Pamiętaj, że przy okazji chlorella spowalnia procesy starzenia się, dzięki czemu możesz z jej pomocą zachować na dłużej swój młody wygląd i cieszyć się witalnością.

Suplementacja i zdrowy tryb życia

Pamiętaj, że nie istnieją idealne preparaty, tabletki na odchudzanie, które wykonają za Ciebie całą robotę. Kluczem do sukcesu, świetnej figury, prawidłowej wagi oraz dobrego samopoczucia zawsze jest dieta i ruch. Zadbaj o siebie, zapewnij sobie regularną dawkę aktywności fizycznej. Pamiętaj przy tym, by nie była zbyt intensywna. Podobnie jest z jadłospisem. Ograniczaj go stopniowo, bowiem zbyt drastyczne zmiany mogłyby szybko wywołać niechęć i sprzeciw organizmu. Powoli wdrażaj zdrowe nawyki, lecz pamiętaj, że powinny Ci towarzyszyć na stałe. Powrót do kanapowego trybu życia i niezdrowego jedzenia szybko może zniweczyć Twoje plany. Suplementację chlorellą stosuj jako wsparcie oraz dodatek, który zwiększy efektywność Twoich starań i ułatwi Ci osiągnięcie wymarzonej figury.

Ogromnie ważne jest także przyjmowanie chlorelli zgodnie z zaleceniami producenta. Nigdy nie należy przekraczać zalecanej dawki. Nie przyspieszy to spadku wagi, a może spowodować skutki uboczne.

Zdjęcia Adobe Stock

Artykuł partnera

(Visited 23 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl