Written by 1:00 pm Porady

Jak zapobiec wtargnięciu szkodników do domu ?

Witajcie, moi drodzy czytelnicy! Mam do przekazania kilka wskazówek, jak utrzymać twój dom wolnym od szkodników. Bo, powiedzmy sobie szczerze, jeśli chodzi o nieproszonych gości, nie ma nic gorszego niż odkrycie, że dzielisz swoją przestrzeń z bandą pełzających stworzeń. Więc zapnij pasy i zacznijmy tę imprezę bez szkodników!

Po pierwsze, musisz upewnić się, że twój dom nie jest rajem dla robali. A co jest ich ulubionym miejscem przesiadywania? Zgadłeś – śmieci. Jeśli zostawiasz wokół siebie resztki pudełek po pizzy i papierki po cukierkach, to praktycznie wysyłasz im zaproszenie do najlepszego bufetu w mieście. Wsiądź więc do pociągu sprzątającego i pozbywaj się śmieci w odpowiedni sposób. Twój dom będzie mniej atrakcyjny dla szkodników, a przy okazji może znajdziesz zagubionego pilota!

Szkodniki to podstępne małe robaczki, które potrafią dostać się do środka nawet przez najmniejsze pęknięcia i szczeliny. Przespaceruj się więc po swoim skromnym mieszkaniu, uzbrojony w tubkę uszczelniacza, i uszczelnij wszystkie szczeliny, które znajdziesz. Okna, drzwi, rury – jak by nie było, szkodniki mogą się przez nie przedostać. Nie dawaj im szansy. Uszczelnij ich wejścia, a będą musiały znaleźć sobie inny dom, w którym się rozbiją.

Wiesz, co robaki kochają bardziej niż dobrą imprezę? Dobrze zaopatrzoną spiżarnię. Trzymaj jedzenie w szczelnych pojemnikach, a wyślesz szkodnikom jasny komunikat: „Nie ma tu przekąsek, kolego!”. A skoro już o tym mowa, nie zapomnij natychmiast posprzątać rozlanych płynów i okruchów. Szkodniki są jak Sherlock Holmes świata owadów – znajdą ten mały okruszek, który upuściłeś za lodówką. Zaufaj mi.

Czy wiesz, że szkodniki potrzebują wody, żeby przeżyć? To prawda! Jeśli więc masz nieszczelny kran lub stojącą wodę w swoim domu, to w zasadzie prowadzisz łóżko i śniadanie dla robaków. Napraw te przecieki, opróżnij na noc naczynie z wodą dla swojego pupila i upewnij się, że twój dom jest tak suchy, jak moje poczucie humoru.

Choć wszyscy kochamy nasze bujne, zielone ogrody, mogą one być rajem dla szkodników. Przycinaj rośliny i krzewy z dala od domu, a pozbawisz je kryjówek. Dodatkowo sprawisz, że Twoje podwórko będzie wyglądało bardziej elegancko, więc obie strony wygrywają!

Jeśli wszystko inne zawiedzie, a szkodniki nadal próbują się wprowadzić, czas wezwać specjalistów. Specjaliści od zwalczania szkodników mają narzędzia i wiedzę, by raz na zawsze pozbyć się nieproszonych gości. A przy okazji będziesz miał co opowiadać na następnym sąsiedzkim grillu.

No i proszę 🙂 Zastosujcie się do tych wskazówek, a będziecie na dobrej drodze do raju wolnego od szkodników. Pamiętaj, że najlepszym atakiem jest dobra obrona. Utrzymuj swój dom w czystości, suchości i szczelnym zamknięciu, a szkodniki będą płakać w swoich piwach wielkości robali. Szczęśliwej ochrony przed szkodnikami!

Zdjęcie by svitlanah / elements.envato

(Visited 33 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl