Written by 11:40 am Rozrywka

Jakie rozmiary ma telewizor 32 cale

Nie wiesz czy 32 calowy telewizor nie będzie zbyt may do Twojego pokoju ? Odpowiadamy więc, telewizor 32-calowy będzie miał zazwyczaj około 71 cm szerokości i tak mniej więcej 45-50 cm wysokości, w zależności od proporcji ekranu. Pamiętaj, że są to wymiary przybliżone, a rzeczywisty rozmiar konkretnego telewizora może się nieco różnić w zależności od marki i modelu a nawet roku produkcji.

Wymiary 32-calowego telewizora w cm zależą też od współczynnika proporcji ekranu. Dla najpopularniejszego formatu 16:9 szerokość będzie wynosić około 71 cm, a wysokość około 40 cm.

Image by Pexels from Pixabay

„Głębokość” telewizora, czyli to, jak bardzo może odstawać od ściany w pokoju zazwyczaj wynosi od 3 do 15 cm.

Telewizor 32-calowy może być dobrym rozwiązaniem dla małego lub średniego pokoju, w zależności od odległości z jakiej masz zamiar oglądać. Rozprzestrzenioną w sieci zasadą jest, że zaleca się, by siedzieć w odległości od telewizora równej mniej więcej trzykrotnej przekątnej ekranu. Zatem dla 32-calowego telewizora wygodna odległość to około 96 cali, czyli około 2,4 metra. Będzie to więc dobra odległość dla małego lub średniego pokoju.

Jeśli masz duży salon lub salon połączony z kuchnią, powinieneś rozważyć większy telewizor, np. 50- lub 65-calowy.

(Visited 44 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl