Written by 12:06 pm Moda i Uroda

Odzież plus size dla mężczyzn na lato – jak dobierać poszczególne elementy garderoby?

Choć kalendarzowa wiosna jeszcze trwa, przed nami coraz więcej ciepłych, a nawet upalnych dni. Zastanawiamy się zatem, co na siebie włożyć? W jakich ubraniach będzie nam komfortowo, ale i nie za gorąco. Panowie, którzy mają większą sylwetkę, szukają dodatkowo odzieży, będącej w stanie ukryć nadprogramowe kilogramy. Jak zatem dobierać odzież plus size w wersji letniej dla panów? Na co zwracać uwagę?

Rozmiary ubrań – czy luźna odzież się sprawdzi?

Panowie o krąglejszych sylwetkach bardzo często mają problem z dobraniem rozmiaru ubrań. Pomijają ten element, traktują go niewłaściwie, co skutkuje dobieraniem ubrań, które źle się prezentują na większej sylwetce, a nawet podkreślają jej mankamenty zamiast je ukrywać. Wbrew pozorom za duże i zbyt luźne ubrania, które dosłownie zwisają z ciała, wcale nie wyglądają dobrze, i nie ma mowy o tym, aby dobrze się w nich czuć.

Panowie, którzy mają trochę nadprogramowych kilogramów, nie powinni nosić za małych i obcisłych ubrań, jednak te zbyt luźne, a także o za dużych rozmiarach, dają efekt odwrotny do zamierzonego. Należy zatem dokonać pomiarów na ciele, najlepiej korzystając z pomocy drugiej osoby. Uzyskane wyniki wystarczy porównać z wymiarami podanymi w tabeli producenta. Na stronie https://duzylolek.pl/ można znaleźć dokładne wymiary dla każdego rozmiaru, poszczególnych sztuk odzieży.

Materiały i kolory, które sprawdzają się na lato

Panowie szukający w kategorii ubrań plus size, nie muszą decydować się jedynie na odzież w czarnych odcieniach. Faktycznie, ten kolor wyszczupla, ale cała stylizacja, która jest tylko czarna, wygląda niczym wybierana na pogrzeb. Ponadto latem, szczególnie w najbardziej upalne dni, w czerni jest po prostu gorąco. Ten kolor przyciąga słońce, daje efekt przegrzewania, dlatego nie ma mowy o komforcie.

Podobnie rzecz się ma ze wzorami. W wersjach plus size lepiej unikać dużych i rzucających się w oczy wzorów, ale te subtelne, nadające ciekawego wyrazu odzieży, są jak najbardziej dozwolone. Do tego jasne i żywe odcienie, ale bez wybierania wśród palety jaskrawych – to wystarczy, aby skomponować udaną stylizację, iście letnią, zapewniającą komfort noszenia – bez ukrywania się w za dużych i ciemnych ubraniach.

Materiały idealne na lato to m.in. bawełna i len, czyli surowce naturalne, które są przyjemne dla ciała i zapewniają przewiewność.

Dodatki, które odmieniają każdą stylizację!

Pamiętać warto również o dodatkach – pasek, okulary, zegarek, biżuteria – to wszystko sprawia, że stylizacja wygląda na kompletną i ciekawą. Dodatki są również w stanie odwrócić uwagę od tego, co mężczyzna może chcieć nieco zamaskować. Poza tym dodają one elegancji i stanowią stylizacyjną kropkę nad ‘i’. Co ważne, sprawdzają się również w letnich stylizacjach, kiedy to można sobie pozwolić na oryginalną biżuterię męską czy estetyczne paski i dopasowane obuwie.

Odzież plus size na lato dla panów to ogromny wybór wśród krojów, kolorów i materiałów, które doskonale sprawdzają się w tej porze roku!

Artykuł partnera

(Visited 13 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl