Written by 11:51 am Porady

Zakaz wyprzedzania ciężarówek na drogach szybkiego ruchu – zmiany na horyzoncie!

Podczas niedawnego wywiadu udzielonego w Programie 1 Polskiego Radia, Minister Infrastruktury zdradził, że rząd już opracował nowe przepisy dotyczące zakazu wyprzedzania się pojazdów ciężarowych na drogach szybkiego ruchu. Obecne regulacje ograniczają prędkość ciężarówek do 80 km/h, co prowadzi do niewielkich różnic prędkości między pojazdami podczas manewru wyprzedzania. Niekiedy różnica ta wynosi zaledwie 1-2 km/h, a proces wyprzedzania długich konwojów może potrwać nawet ponad minutę, przyczyniając się do znacznego spowolnienia ruchu.

Zaproponowane zmiany w przepisach mają na celu rozwiązanie tego problemu i usprawnienie płynności ruchu na naszych drogach. Nowe przepisy, które mają wejść w życie w najbliższych miesiącach

Decyzja o wprowadzeniu tych zmian jest rezultatem długotrwałych analiz i konsultacji z ekspertami.

Podsumowując, zapowiedziane zmiany przepisów dotyczących zakazu wyprzedzania się ciężarówek na drogach szybkiego ruchu wzbudzają nadzieję na poprawę płynności ruchu i skrócenie czasu trwania podróży. Oczekuje się, że większa elastyczność w zakresie prędkości ciężarówek przyczyni się do zmniejszenia spowolnień na drogach i zwiększenia bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że te zmiany przyniosą pozytywne efekty dla wszystkich użytkowników dróg w Polsce.

Image by Sabine from Pixabay

(Visited 27 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl