Written by 7:02 am Popularne, Recenzje

Brykiet torfowy opinie, czy można palić w piecu ?

Jeśli zastanawiasz się czy można palić brykietem torfowy, to tak odpowiedź jest krótka, jak najbardziej nadaje się do palenia w piecu, zapach nie jest nieprzyjemny, sam brykiet pali się dużo dłużej niż drzewo, ale też krócej niż węgiel kamienny. Można kupić certyfikowany brykiet u wielu sprzedawców np na największym polskim portalu aukcyjnym.

Brykiet w kominku, starym piecu, kozie czy tzw. „śmieciuchu” będzie się palił bardzo dobrze, nie da rady nim palić w piecu z podajnikiem, chociaż jest na rynku ekogroszek z kruszonego brykietu, ale nie próbowałem więc nie wiem jak będzie to się spalało

Ludzie pytają „Co lepsze brykiet torfowy czy węgiel do pieca?”, lepszy będzie węgiel kamienny ale ten jest teraz dużo droższy, moim prywatnym zdaniem brykiet torfowy też będzie się dobrze sprawował.

Czy brykiet torfowy zanieczyszcza komin? Po swoim kominie nie widzę różnicy, ale zbyt długo nie paliłem, być może ktoś w komentarzach będzie się mógł wypowiedzieć. Tak samo nie znalazłem nigdzie informacji czy brykiet torfowy jest szkodliwy dla zdrowia.

Podsumowując ja kupowałem brykiet torfowy w paczkach na allegro i jestem w zadowolony. Cena ok i spala się również prawidłowo.

Zdjęcie : perutskyy / elements.envato

(Visited 95 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl