Written by 5:51 pm Porady

Wypowiedź argumentacyjna jak napisać

Jeśli masz napisać wypowiedź argumentacyjną mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które z całą pewnością ułatwią Ci pracę i wskażą drogę.

Zanim będziesz mógł napisać skuteczną wypowiedź argumentacyjną, musisz najpierw wybrać temat, który jest interesujący i dyskusyjny. Twój temat powinien być czymś, do czego czujesz pasję i na co możesz znaleźć dowody na poparcie. No chyba że temat został wybrany przez nauczyciela / wykładowcę.

Po wybraniu tematu, ważne jest, aby badać i zbierać dowody, które później będą wspierane argumentami. Upewnij się, że będzie ich odpowiednio dużo na poparcie swojej opinii i pamiętaj, aby przytoczyć źródła.

Po wykonaniu badań, stwórz konspekt swojej wypowiedzi argumentacyjnej. Konspekt powinien zawierać główne punkty argumentacji, dowody na poparcie wybranych twierdzeń oraz konkluzję. Konspekt ten pomoże Ci kierować procesem pisania.

Teraz, gdy masz już konspekt, możesz zabrać się do pracy. Upewnij się, że zawiera ona jasny i zwięzły język, logiczne rozumowanie i dowody na poparcie swoich twierdzeń.

Na koniec upewnij się, że używasz właściwej gramatyki, interpunkcji i struktury. Twój argument powinien być jasny i przekonujący.

Zdjęcie : Devran Topallar from Pixabay

(Visited 81 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl