Written by 12:07 pm Rozrywka

W jakie góry w Europie?

Europa jest domem dla jednych z najpiękniejszych gór na świecie, od Alp po Pireneje.

Alpy to zwarte pasmo górskie, które obejmuje Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Są one popularnym celem wycieczek pieszych.

Ponadto, region ten jest znany z malowniczych miasteczek i wiosek położonych w górach. Te alpejskie wioski oferują naprawdę niezapomniane doświadczenia, od domów z muru pruskiego w Lindau po bajkowe zamki w Hallstatt.

Val de Funes
Czy szukasz wędrówek, jazdy na nartach, czy po prostu chcesz cieszyć się pięknem natury, w górach Europy każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz uciec od tłumów, pokochasz dziewiczą górską dolinę Val de Funes.

Dolina jest pięknym miejscem na spokojną ucieczkę. Stała się coraz bardziej popularna wśród podróżników dzięki swojej sławie na Instagramie. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej idyllicznych dolin górskich na świecie. Została nazwana „Perłą Alp”.

Jeśli planujesz odwiedzić Val di Funes, najlepiej przyjechać latem lub wczesną zimą. To właśnie wtedy jest najmniej turystów. Jest to również najlepszy czas, aby zobaczyć alpejskie kwiaty i podziwiać wspaniałe widoki, które można zobaczyć z gór.

Jedna z najbardziej znanych wędrówek w Val di Funes nosi nazwę ścieżki Adolfa Munkela. Prowadzi ona do niesamowitego punktu widokowego u stóp majestatycznego szczytu z widokiem na miejscowość Santa Maddalena.

Val Thorens
Val Thorens to najwyżej położony ośrodek narciarski w Europie To także serce obszaru narciarskiego 3 Dolin. 600 km tras i całej masy zjazdów rozłożonych na ośmiu terenach narciarskich.

Warunki śniegowe są zróżnicowane i niezawodne. Dzięki temu jest to doskonały ośrodek zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, dzięki szerokiej ofercie niebieskich, czerwonych i czarnych tras.

Góra oferuje różnorodne możliwości wędrówek. Jest tu wiele pięknych szlaków i punktów widokowych, którymi można się cieszyć. 5-kilometrowa wycieczka w obie strony z Les Balcons do Montagnette to słoneczny i łatwy spacer. Prowadzi przez ośrodek i aż do szczytu Peclet, gdzie można podziwiać spektakularny widok na szczyty.

Istnieje wiele wspaniałych miejsc, w których można zatankować tradycyjne górskie jedzenie po dniu spędzonym na stoku. Jedną z najlepszych restauracji w Val Thorens jest Le Fitz Roy. Słynie ona z kuchni Savoie wyróżnionej gwiazdkami Michelin.

Meteora
Ze swoją niezwykłą topografią, Meteora jest wyjątkowym celem podróży. Piaskowcowe szczyty są wynikiem miejscowego pionowego wietrzenia. Rezultatem jest seria niesamowitych kolumn, których widok zapiera dech w piersiach.

Dawno temu Meteora była gorącym miejscem aktywności monastycznej. Pobożni mnisi z Góry Athos przybyli tu w 14 wieku, zainspirowani przez pustelników, którzy swobodnie wspinali się po klifach i szczelinach, aby znaleźć schronienie.

Pustelnicy ci przyczynili się do założenia pierwszego Wielkiego Klasztoru Meteoron. Ta religijna twierdza kwitła od 15 do 17 wieku. W sumie wybudowano 24 klasztory. Dziś pozostało ich tylko sześć i wciąż wzbudzają zachwyt.

Góra Etna
Etna to najwyższa góra Europy, obowiązkowa dla każdego żądnego przygód podróżnika. Jest znana jako „Matka Sycylii”. Ten aktywny wulkan to kraina czarów dla każdego, kto potrafi docenić jego piękno.

Obszar chroniony o dużej powierzchni wokół szczytu Etny obejmuje park przyrody i ośrodki narciarskie.

Jeśli planujesz wędrówkę po górach, pamiętaj o sprawdzeniu prognozy pogody. Upewnij się również, że masz ubezpieczenie podróżne. Nie chcesz przecież dać się złapać w burzę!

Image by Sabrina Kina from Pixabay

(Visited 25 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl