Written by 6:23 pm Zdrowie

Czy jagody są dobre na biegunkę ?

Często męczy Cię biegunka, Twoje dziecko cierpi na nią regularnie, mamy dla Ciebie rewelacyjny naturalny sposób : jagody.

Jagody od dawna są chwalone za swoje zalety zdrowotne, ale też są skutecznym środkiem na biegunkę. Wynika to z obecności w jagodach garbników, które mają właściwości przeciwzapalne, ściągające i antybakteryjne.

Garbniki to związki o właściwościach ściągających, co oznacza, że powodują kurczenie się tkanek, tworząc w ten sposób barierę ochronną. To pomaga chronić przewód pokarmowy przed bakteriami i toksynami, zmniejszając stan zapalny i poprawiając motorykę przewodu pokarmowego. Ponadto garbniki mają właściwości antybakteryjne, co pomaga zwalczać wszelkie czynniki zakaźne, które mogą być przyczyną biegunki.

Oprócz garbników jagody zawierają mnóstwo witamin i minerałów, w tym witaminę C i potas. Witamina C pomaga wzmocnić system odpornościowy i zwalczać infekcje, a potas pomaga regulować równowagę elektrolitową i zmniejszyć odwodnienie związane z biegunką.

Podsumowując, jagody są skutecznym naturalnym panaceum na biegunkę. Przynoszą ulgę w objawach, a jednocześnie wspierają zdrowy układ pokarmowy. Jeśli więc szukasz całkowicie naturalnego środka na biegunkę, wybierz się do lasu w sezonie letnim lub biegnij do marketu zanim będzie za późno 🙂

Image by Beth Thomas from Pixabay

(Visited 56 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl