Written by 1:23 pm Technologie

Jak działa aplikacja VPN?

Wirtualna sieć prywatna (VPN) maskuje Twój adres IP, działając jako pośrednik i przekierowując Twój ruch. Połączenie serwera VPN i tunelu szyfrującego blokuje Twojego dostawcę usług internetowych, rządy, hakerów i wszelkie inne osoby przed szpiegowaniem Cię podczas poruszania się po sieci.

Your IP – Unikalny numer, który identyfikuje Twoje urządzenie w Internecie, adres IP informuje również strony internetowe i usługi o Twojej przybliżonej lokalizacji geograficznej. Może to być pomocne, gdy chcesz uzyskać dostęp do treści, które nie są dostępne w Twojej okolicy.

Może on być jednak również wykorzystywany przez różne podmioty do śledzenia Twojej aktywności w sieci oraz tożsamości. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać usługę VPN, która nie rejestruje ani nie gromadzi danych osobowych.

Pierwszą rzeczą, jakiej należy szukać w sieci VPN, jest rodzaj stosowanego przez nią szyfrowania. Różne rodzaje szyfrowania szyfrują Twoje dane i metadane tak, że są one nieczytelne, gdyby ktoś inny próbował się do nich włamać.

Dobry VPN powinien szyfrować Twoje dane i protokoły w trakcie ich przesyłania między Tobą a stroną internetową lub aplikacją, z którą się łączysz, uniemożliwiając osobom trzecim zobaczenie, co robisz. Zapobiega to hakerom, łowcom naruszeń praw autorskich i innym drapieżnikom internetowym przed zdobyciem Twoich wrażliwych informacji.

Powinieneś również sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie VPN ma fizyczne serwery w wielu miejscach na świecie. Niektórzy dostawcy twierdzą, że mają wirtualne serwery w różnych krajach, ale mogą w rzeczywistości nie mieć żadnej fizycznej obecności w tych regionach.

Image by Stefan Coders from Pixabay

(Visited 41 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl