Written by 11:17 am Porady

Domowe sposoby na przypalone żelazko

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się przez przypadek przypalić żelazko, jest kilka ciekawych domowych sposobów, których możesz użyć, aby je oczyścić. Po pierwsze, spróbuj jak najszybciej usunąć przypalony materiał z żelazka jeśli jest to możliwe. Następnie możesz zastosować jedną z poniższych technik, aby Twoje żelazko wyglądało jak poprzednio.

Uważaj gorące żelazko może być bardzo niebezpieczne, jeśli nie zachowasz ostrożności możesz się poparzyć.

Soda oczyszczona to świetny naturalny środek czyszczący, który sprawdza się też w przypadku żelazek, jest łatwy do znalezienia w większości sklepów. Wystarczy posmarować nią stopę żelazka, a następnie, po kilku minutach, wytrzeć do czysta wilgotną szmatką.

Ocet jest dobrym naturalnym środkiem czyszczącym, który może usunąć osad pozostawiony przez spalone żelazko. Aby wyczyścić obszar, nałóż go (rozrobionego z wodą pół na pół) za pomocą szmatki i delikatnie pocieraj. Możesz też spryskać zabrudzony obszar octem z wodą.

Sok z cytryny jest kolejny naturalnym skłądnikiem który możesz użyć. Przetnij cytrynę na pół i wyciśnij sok na zabrudzony obszar. Odczekaj 10 minut, a następnie wytrzyj.

Sól to kolejny przydatny materiał, który może być użyty do czyszczenia spalonego żelaza. Wystarczy posypać cienką warstwę soli na kartce papieru, a następnie szybko uruchomić nad nią swoje żelazko. Może pomóc to usunąć plamy z podstawy żelazka.

Pamiętaj, jeśli nie masz wprawy możesz uszkodzić żelazko, a w niektórych ciężkich przypadkach bez profesjonalnych środków chemicznych się nie obędzie.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

(Visited 31 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl