Written by 2:19 pm Porady

Czynności, które należy wykonać, gdy samochód się zepsuje ?

Jeśli jesteś kierowcą zawodowym codzienna jazda samochodem wiąże się z niekończącymi się godzinami jazdy po autostradzie, czasami bez żadnych incydentów. Jednak nieprzewidziane sytuacje awaryjne mogą pojawić się w każdej chwili. Czy jeździsz często czy raz na jakiś czas. Kiedy tak się dzieje, może to być przerażające i stresujące .

Niezależnie od tego, czy jesteś w drodze do pracy, czy w drodze na spotkanie rodzinne, gdy samochód się zepsuje, możesz zastosować się do kilku naszych wskazówek. Jeśli zastosujesz się do nich, będziesz w stanie szybko i bezpiecznie zareagować.

Włącz światła awaryjne. Jeśli Twój pojazd ma problemy, ważne jest, aby ostrzec innych kierowców o problemie. Jest to prosty, bezpieczny krok, który nie wymaga żadnego specjalnego szkolenia ani sprzętu. Można to zrobić po prostu naciskając przycisk na desce rozdzielczej lub pociągając za przełącznik w starszych pojazdach.

Zwolnij i zjedź z drogi. Jeśli masz problemy ze swoim pojazdem, warto zjechać na pobocze, ale tylko wtedy, gdy jest to bezpieczne. Jest to szczególnie pomocne na ruchliwych autostradach, gdzie możesz nie widzieć innych samochodów.

Jak najszybciej wysiądź z pojazdu jeśli wymaga tego sytuacja. Jeśli jest to bezpieczne, wyjdź z samochodu natychmiast przez drzwi po stronie pasażera. Nie wychodź przez okno po stronie kierowcy, chyba że jest to niebezpieczne, ponieważ może to spowodować uderzenie przez nadjeżdżający ruch.

Włącz hamulec tak aby auto niespodziewanie nie stoczyło się lub nie odjechało.

Pozostań w swoim pojeździe, kiedy jest to bezpieczne, upewnij się, że pozostajesz wewnątrz pojazdu z zamkniętymi drzwiami i zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Jeśli jest szansa, że ktoś inny zatrzyma się, aby zaoferować pomoc, uchyl lekko okna i poproś o wezwanie pomocy.

Rozstaw trójkąt, aby inni zauważyli Twój pojazd. Jeśli jest to bezpieczne ustaw trójkąty odblaskowe, aby powiadomić innych kierowców o swojej sytuacji.

Wezwij pomoc, jeśli Twój samochód nie działa, powinieneś jak najszybciej skontaktować się z pomocą drogową. Jest to zazwyczaj najskuteczniejszy sposób uzyskania pomocy. Polecamy usługi https://pomocdrogowaboleslawiec24.pl

Poczekaj, aż pomoc przybędzie. Jeśli możesz czekać na pomoc drogową, bądź cierpliwy i zachowaj czujność. Podczas oczekiwania rozejrzyj się w poszukiwaniu wszelkich informacji, które mogą pomóc holownikowi lub furgonetce serwisowej znaleźć Twój samochód. Obejmuje to takie rzeczy, jak znaki wyjazdowe lub znaki adresowe, które pomogą holownikowi lub furgonetce serwisowej zlokalizować Twój pojazd.

Bądź widoczny. Oprócz świateł awaryjnych, postaraj się być widocznym używając taśmy odblaskowej lub kamizelki odblaskowej. Pomoże to innym kierowcom dostrzec Ciebie oraz problem z Twoim pojazdem, a także zapobiegnie przypadkowemu uderzeniu w Twój samochód przez innych kierowców.

Image by Michał Karoń from Pixabay

Materiał reklamowy opracowany na zlecenie partnera.

(Visited 39 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl