Written by 6:38 pm Porady

W czym prać gdy nie ma proszku?

Istnieje wiele opcji, jeśli szukasz bardziej naturalnej alternatywy dla detergentu do prania. Jeśli chodzi o usuwanie plam i zapachów z ubrań, mogą one zdziałać cuda.

Soda oczyszczona
Skuteczną alternatywą dla proszku do prania jest soda oczyszczona. Jest ona naturalnym detergentem. Pomaga usunąć brud, brud i pleśń, jednocześnie sprawiając, że ubrania wyglądają jak nowe.

Może nawet działać jako środek zmiękczający tkaniny. Nie wymaga żadnych dodatków. Może sprawić, że biel będzie jaśniejsza. Może zmniejszyć zapachy i dać ci ostrzejsze kolory.

Inną korzyścią z używania sody oczyszczonej jest to, że pomaga ona regulować poziom pH wody.

Twoje ubrania wyjdą z pralki ze świeżym zapachem, miękkim wyglądem i świetnym samopoczuciem.

Sok z cytryny
Cytryny to niezwykle kwaśne owoce. Mogą pomóc rozpuścić plamy i rozjaśnić biel.

Sok z cytryny jest zwodniczo prostym płynem. Zawiera wodę, cukry, kwasy organiczne (głównie kwas cytrynowy), aminokwasy, witaminy i związki fenolowe. Parametry, które zazwyczaj stosuje się do określenia soku cytrynowego to całkowita ilość kwasu miareczkowego i rozpuszczalnych substancji stałych.

Cytryny należą do najbardziej popularnych owoców cytrusowych. Szukaj cytryn, które są ciężkie, ale nie mięsiste, i które mają gładką skórkę o głębokim żółtym kolorze.

Ocet
Ocet może być alternatywą dla proszku do prania, który możemy wykorzystać do wstępnego usuwania plam i zmiękczania tkanin. Może być również stosowany, aby pomóc zmniejszyć puszenie i zapobiec przyklejaniu się sierści zwierząt domowych do odzieży.

Ocet zawiera kwas octowy. Rozpuszcza on brud i zanieczyszczenia. Ma również właściwości antybakteryjne. Dzięki temu jest idealną naturalną alternatywą dla detergentów.

Można go kupić w wielu sklepach spożywczych. Może być stosowany jako składnik wielu potraw. Jest również używany do konserwowania żywności poprzez kiszenie.

Image by congerdesign from Pixabay

(Visited 44 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl