Written by 8:21 am Zdrowie

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat efektów zabiegu EMFACE!

W 2023 roku, na polskim rynku medycyny estetycznej zrobiło się głośno na temat nowoczesnego, nieinwazyjnego urządzenia EMFACE, które wprowadziło odmładzanie twarzy na całkiem nowy poziom i stało się alternatywą zarówno dla domowych sposobów, jak i dotychczas stosowanych, inwazyjnych zabiegów. Na czym polega zabieg EMFACE, gdzie go wykonać i jak szybko pojawiają się efekty? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Zabieg (prawie) dla każdego!

EMFACE to nowoczesne urządzenie od BTL, które szybko wzbudziło ogromne zainteresowanie na świecie, w tym także w Polsce, gdzie pierwszym miejscem, w którym można było z niego skorzystać, była łódzka klinika Tazbir – https://klinikatazbir.pl.

EMFACE to rewolucyjny i rewolucjonizujący medycynę estetyczną sprzęt — umożliwia on kompleksowe i skuteczne odmładzanie twarzy bez wykorzystania igieł, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i skorzystać z niego może każdy, kto pragnie ujędrnić skórę i odjąć jej kilka lat.

W Tazbir, czyli pierwszej klinice w Polsce, która nabyła sprzęt, dostępna jest oferta pojedynczych zabiegów lub możliwość skorzystania z serii. Profesjonalny zespół w pierwszej kolejności zajmuje się jednak kwalifikacją do przeprowadzenia zabiegu EMFACE, w tym stwierdzeniem, czy nie pojawiają się żadne przeciwskazania, takie jak ciąża, infekcje czy choroby nowotworowe. Podczas konsultacji następuje też mapowanie ultrasonograficzne twarzy.

Nie ma określonej grupy wiekowej, dla której wskazany jest zabieg EMFACE. Korzystać z niego mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chcący zredukować zmarszczki i poprawić wygląd starzejącej się cery. U młodszych dorosłych zabieg można wykonywać profilaktycznie, natomiast dla starszych będzie to doskonały sposób na lifting.

Na czym polega zabieg EMFACE?

Urządzenie EMFACE od marki BTL umożliwia przeprowadzenie kompleksowego zabiegu odmładzającego i liftingującego. To nowoczesne narzędzie pobudza wszystkie warstwy skóry i jej głębsze struktury, szczególnie mięśnie i więzadła. Monopolarna fala radiowa podgrzewa tkanki, zwiększając tym aktywność fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję i utrzymanie włókien kolagenu oraz elastyny. Urządzenie stymuluje też mięśnie twarzy, które mają kluczowe znaczenie dla zachowania jej naturalnego, młodzieńczego wyglądu. Podczas zabiegu nie wykorzystuje się igieł, dzięki czemu nie tylko jest on bezbolesny, ale wręcz… przyjemny i relaksujący!

Efekty zabiegu EMFACE!

Sam zabieg EMFACE trwa około 20 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty pojawiają się już na kilka dni po jego przeprowadzeniu: skóra wydaje się mniej zmęczona i staje się bardziej napięta. Kolejne widoczne efekty pojawiają się już po upływie trzech miesięcy — badania pokazują, że obserwowany jest zarówno znaczny wzrost produkcji kolagenu, jak i elastyny. Zauważalna staje się zarówno zmniejszona liczba zmarszczek, jak i poprawa owalu twarzy i ogólne odmłodzenie skóry. Warto wspomnieć o tym, że aby efekty były trwalsze oraz bardziej widoczne, warto jest zdecydować się na kompleksową serię zabiegów EMFACE.

Źródło zdjęć https://www.envato.com

Artykuł partnera

(Visited 47 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl