Written by 8:18 am Kuchnia

Zlewy granitowe do szafek narożnych. Czym się kierować podczas wyboru?

Kuchenne szafki narożne są coraz częściej wybierane przez właścicieli małych i średnich kuchni oraz aneksów kuchennych. W ten sposób można wykorzystać trudną do zagospodarowania przestrzeń i zyskać na funkcjonalności kuchni. Jednym ze sposobów takiego wykorzystania narożnika są zlewozmywaki. Jak wybrać ten pasujący do Twojej kuchni? Czytaj dalej, a uzyskasz odpowiedź na to pytanie!

Podstawowe cechy idealnego zlewozmywaka

Wybór odpowiedniego zlewu, i to nie tylko narożnikowego, wcale nie jest taki prosty. Powinien pasować zarówno pod względem stylu, jak i potrzeb domowników. Jeśli chodzi o standardowe zlewozmywaki ceramicznezlewy granitowe czy zlewozmywaki stalowe na brak wyboru nie można narzekać, a czasami może być on wręcz przytłaczający.

Niestety rynek zlewów narożnych jest dużo skromniejszy, dlatego tym bardziej powinien być to wybór przemyślany. Rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów to:

  • Styl wykonania – jak już wspominaliśmy wcześniej, jest to jeden z ważniejszych aspektów podczas wyboru zlewozmywaka. Nie pozwól, by jeden, źle dobrany element zepsuł całą aranżację w Twojej kuchni.
  • Dopasowanie do potrzeb. W każdym mieszkaniu zlewy pełnią inne funkcje. W jednym będą intensywnie użytkowane, w innym sporadycznie. Przed zakupem zastanów się, czy zlew jest Ci potrzebny tylko do tego, by gdzieś odłożyć brudne naczynia lub opłukać owoce, a może stanie się istnym centrum dowodzenia, przy którym będziesz spędzać większość czasu, np. gotując czy zmywając naczynia po kilkuosobowej rodzinie.
  • Ilość i pojemność komór. Z jednej strony logiczne jest, że w kuchni, która tętni życiem, lepiej sprawdzi się zlew półtora- lub dwukomorowy. Niestety czasem można napotkać przeszkodę w postaci ograniczonej przestrzeni. W takim przypadku koniecznie zadbaj, by wybrany przez Ciebie zlewozmywak posiadał głęboką misę.
  • Jakość. Nowy zlewozmywak to wybór na lata. Upewnij się, że ten wybrany przez Ciebie wytrzyma intensywne użytkowanie. Zlewozmywak w kuchni powinien być odporny na wysokie temperatury, zarysowania i pęknięcia tak jak zlewy dostępne w https://comitor.pl.

Kształty zlewozmywaków granitowych narożnych

Kształt zlewozmywaka powinien być dopasowany do stylu panującego w Twojej kuchni i, co najważniejsze, do jej wielkości. Weź również pod uwagę to, że wraz z kształtem zlewu może zmieniać się również kształt komór, a to z całą pewnością wpłynie na ich pojemność. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje (pod względem kształtu) zlewów narożnych:

  • W kształcie trapezu o ściętych krawędziach – najczęściej jednokomorowe
  • W kształcie trapezu półokrągłe – jedno- lub półtorakomorowe
  • W kształcie litery L – dwukomorowe

Funkcjonalne akcesoria w Twojej kuchni

Jako właściciel kuchni o niewielkich gabarytach, zapewne zdajesz sobie sprawę, że każdy centymetr powierzchni jest tutaj na wagę złota i trzeba czasami porządnie się nagłówkować, żeby zwiększyć jej funkcjonalność, jednocześnie nie “zagracając” jej. Dlatego podczas kupna zlewu zwróć uwagę, czy nie będziesz mógł od razu zakupić dopasowanych do niego funkcjonalnych akcesoriów, takich jak dedykowana deska do krojenia, czy ociekacze lub odsączarki. W ten sposób zwykły zlew może przemienić się w strefę roboczą kuchennych marzeń!

Źródło zdjęć https://www.envato.com

Artykuł partnera

(Visited 71 times, 1 visits today)
Close
VGH.pl